fbpx
islami otel

Değerli misafirlerimiz öncelikle islami otel, muhafazakar otel, tesettür otel  ve ya alkolsüz aile oteli gibi kavramlara genel olarak bakmak ve islami otelciliğin tarihçesini kısaca bir hatırlamak istiyoruz. Ülkemiz turizmine 1995 yılında muhafazakar otel konsepti ilk olarak Didim’ de bulunan bir otelin satın alınarak tesettür otel olarak hizmet etmeye başlaması ile girmiştir. ( islami usullere göre, bay bayan mahremiyetine riayet edilerek sunulan muhafazakar tatil konsepti )

Bu tesis o döneme kadar muhafazakar tatil anlayışı arayışı içerisinde olan islami otel tatilcilerinin Türk turizminde, islami usullere uygun olmadan yapılan tatillerin muhafazakar insanlar için bir ızdıraba dönüşmesi sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Özellikle Avrupa da yaşayan gurbetçiler uzun tatillerini memleketlerinde geçirmek istediklerinde islami prensiplere uygun bir muhafazakar otel bulamamaktaydı. Düşünün 8 hafta tatile gelmiş bir gurbetçi geri döndüğünde yalnızca bir hafta tatile gelmiş ve  5 yıldızlı otellerde tatilini geçirmiş bir Alman arkadaşına ülkesinde hiç tatil yapamadığını söylemeye bile çekiniyordu.

Çünkü tatil artık bir ihtiyaçtı ve Müslümanların da kendi dinlerinin izin verdiği ölçüde muhafazakar tesislerde, islami usullere uygun olarak bir tatile ihtiyacı vardı. İşte bu ihtiyaç islami otel, muhafazakar otel, tesettür otel  ve alkolsüz aile oteli gibi kavramlarla tatil yapılabileceği fikrini ön plana çıkardı. İlk açılan islami oteller yeterince talep görünce 1999 ve 2000 yıllarında muhafazakar otel konseptinde iki otel daha muhafazakâr insanlara hizmet etmeye Alanya bölgesinde başladı. Alanya bölgesinin ilk islami otelleri olan bu tesisler sonradan Alanya bölgesini muhafazakar otellerin en çok bulunduğu bölge haline getirdi.

Alanya İslami Otel Seçenekleri Neden Misafirlerin Vazgeçilmezi;

Alanya islami otellerinin Konya, Kayseri ve Ankara gibi muhafazakar illere yakın olması nedeni ile Alanya muhafazakar otelciliği ilerleyen yıllarda oldukça hızlı bir gelişim gösterdi. Alanya muhafazakar otelleri sundukları kaliteli hizmet, bay bayan ayrı havuzları ve bayanlara özel plajları ile Alanya muhafazakâr otellerinin ne kadar iddialı olduğunu göstermiş oldu. Alanya muhafazakar otelleri, alkolsüz bir ortamda tatil yapmak isteyen muhafazakar insanların değişmez adresi oldu.

islami otel, muhafazakar otel, tesettür otel  ve ya alkolsüz aile otellerinin havuzları nasıl?

Her ne kadar bu tesisler muhafazakar otel olarak anılsa da, bu muhafazakar tesislerin çoğunda 3 tane havuz bulunmakta. Bunlar bay havuz, bayan havuz ve karışık havuz isimleri ile adlandırılmakta. Çünkü insanlar Antalya, Alanya bölgelerinde bulunan bu muhafazakar tesislerin bay ve bayanlar havuzunda izole olarak dinlenmenin dışında ortak bir havuzda  ailece hep birlikte vakit geçirmeyi de arzu ediyorlar.

İslami otellerde bay veya bayanlar havuzuna 6 yaşından büyük farklı cinsiyetten çocuklar giremiyorlardı. E tabi tesettür otelleri tercih eden misafirler için büyük bir problemdi bu. Ailelerine yeterince vakit ayıramayan insanlar tatillerinde tercih ettikleri tesis muhafazakar otel de olsa birlikte havuza girip vakit geçirmek istiyorlardı.

Muhafazakar otel misafirlerinin ihtiyaçları sonucu tesislerde karışık havuz diye adlandırdığımız 3’üncü bir havuzun doğmasına sebep oldu. Bazı misafirler muhafazakar otelde karışık bir havuzun ne işi var diye düşünebilir ama gözlerden uzak 3’üncü bir havuzun kime ne zararı olabilir ki. Dileyen misafir ailesi ile birlikte bu havuzdan faydalanabilir.

Grand Akca Farkı Nedir?

İşte Grand Akca Otel’de Alanya’da islami otel, tesettür otel, muhafazakar otel veya alkolsüz aile oteli diye adlandırılan, her geçen gün  gelişen bu konseptlerde misafirlerine hizmet sunuyor. Aile oteli olma konusunda muhafazakar insanların islami otel ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor.

Alanya İslami Otelleri içerisinde yıllardır sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün daha da iyiye taşımaya çalışan Grand Akca Otel sabit sadık misafirleri ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Grand Akca Otel ,hem Ekonomik İslami Tatil hem de kaliteli hizmet sunulabilineceğini tüm sektöre ve muhafazakar otel misafirlerine de göstermiş oldu.

Eminiz Alanya muhafazakar otel veya alkolsüz aile otelleri konusunda ilerleyen yıllarda çok daha ön plana çıkacak ve muhafazakar tesisler hizmet kalitelerini her geçen gün artıracaklardır.

Otelimizi ve Odalarımızı incelemek için tıklayınız.

Online Rezervasyon için tıklayınız.