fbpx
muhafazakar otel

Değerli  Misafirlerimiz;

Muhafazakar Otel severler, “İslami Otel” veya “Alkolsüz Aile Oteli” konsepti her geçen gün büyümeye devam ediyor. Muhafazakar Otellerin fiziki yapısı iyileştikçe,  hizmet kalitesi arttıkça ilerleyen yıllarda bir çok yatırımcının ilgisini ve dikkatini çekmeye devam edecektir.

Ancak zaman zaman Muhafazakar Tatilciler, İslami Oteller’ de ki animasyon veya müzik yayınları ile ilgili bazı eleştirilere maruz kalıyor. Yani Muhafazakar Aile Otellerini tercih etmeyen tatilciler İslami Otelleri tercih eden Muhafazakar insanları yadırgıyor. Sanırım bunun nedeni toplumda Müslümanların eğlence anlayışı ile ilgili bazı ön yargıların oluşu. Yani İslami Otel misafirleri daha az eğlenmek zorundaymış gibi bir beklentiye girmek doğru değil.

Çünkü; Muhafazakar Otel Misafirleri’ de diğer tatilciler gibi eğlenmeye, yılın yorgunluğunu atmaya, ailesi ile birlikte vakit geçirmeye ihtiyaç duyuyor.  Tabi Muhafazakar Tatilci bunları yaparken helal dairesi içerisinde kalmaya özen göstermeli. Yani Muhafazakar Tatilcilerin denize veya havuza girmesi, İslami Otel Misafirleri gibi dinlenmeyi tercih etmeyen tatilcilerin yadırgamasına neden olmamalı. Diğer tatilciler  bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dememeli. Tatil herkesin hakkı.

Muhafazakar Otellerde çalınan müzikler özenle seçilmeli bu doğru. Hatta İslami Otellerde eğlence departmanlarının bütün faaliyetleri, bütün programları özenle gözden geçirilmeli. Çok önemli, muhafazakar otellerin en çok bulmakta zorlandıkları personellerin başında eğlence departmanı  personelleri gelmekte. Maalesef İslami Oteller, yabancı misafirlere hizmet veren tesislerden çoğu zaman eğlence departmanı personelini almak zorunda kalıyor.

Tabi normal turizm tesislerinde yapılan animasyonların İslami Otellerde uygulanması mümkün değil. Örneğin İslami Otellerde yapılan balon patlatma yarışmasında tatilciler balonları ayaklarına bağlayarak birbirlerinin balonlarını patlatmaya çalışıyorlar. Ancak normal tesislerde bu yarışma kadın erkek ilişkilerine çok dikkat etmeden, bayanların erkeklerin kucağında balon patlatması şeklinde uygulanıyor. Böyle bir yarışma İslami Otellerde yapılsa muhtemelen kavga çıkmakla kalmaz, daha kötü sonuçlarla animasyon programı sonlanır.

Muhafazakar Otellerde Müzik

Yine Muhafazakar Otellerde çalınan müzikler misafirlerin duygu ve düşünce yapısına da uygun olmalı. Evet İslami Otellerde yalnızca ilahi müzikleri çalınmıyor. Zaten Muhafazakar Tatilci de normal hayatında yalnızca ilahi dinlemiyor. Ancak İslami Otellerde çalınan diğer şarkıların sözlerine çok dikkat etmek gerekir. Çünkü Allah’a isyan içeren arabesk  ya da kötü sözler içeren rap şarkılardan bu tesislerde uzak durmak gerekir.  Hem Muhafazakar Tatilci bundan hoşlanmaz hem de küçük misafirleri İslami Otellerde duydukları bu müzikler dillerine takıldığında ve sonra bu şarkıların sözlerini mırıldandıklarında  Muhafazakar Tatilci yanlış bir tercih yaptığını düşünebilir.

Alanya İslami Otellerinde tesislerin birbirine yakın olmasından kaynaklı bazı sıkıntılar da doğmakta. Mesela İslami Otellerde ezan okunurken diğer komşu tesislerde eğlence gümbür gümbür devam etmekte. Bu nedenle Alanya İslami Otelleri diğer tesislerden uzak daha izole bir bölge de mescit ve anfi tiyatrolarını kurmaya özen göstermeli. 

 

İslami Otellerde Animasyon departmanının yaşadığı bir diğer sıkıntı ise Muhafazakar Tatilci profilinin zamanla değişmesi. Özellikle Alanya İslami Otellerinde son yıllarda yurt dışından bir çok yabancı misafir gelmekte. İngiltere, Fransa, Almanya gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan Arap kökenli bu Muhafazakar Tatilciler özellikle Alanya İslami Otellerini tercih etmekte.  Tabi bunun en büyük nedenlerinden biri de Alanya İslami Otellerine yeni yapılan Gazipaşa Alanya Havalimanının çok yakın olması. Alanya İslami Otellerini tercih eden bu tatilciler Türk Misafirler kadar eğlence veya müziğe ilgi duymuyorlar. Sanırım biraz daha marjinal hassasiyetle tatillerini yapıyorlar. Alanya İslami Otelleri bu tatilcilerin sayısı arttıkça, ilerleyen günlerde bu misafirlere özel, onların isteklerine uygun ve onları da memnun edecek yeni eğlence programları da mutlaka geliştirecekler.   

Otelimizi ve Odalarımızı incelemek için tıklayınız.

Online Rezervasyon için tıklayınız.